O společnosti

Norsko je má životní cesta. Druhým domovem. Čistá příroda, chytré a dostupné výrobky, které respektují životní prostředí i zajistí vysoký standard životní úrovně, a lidé, kteří myslí do budoucna. Těší mě, že tyto přednosti má veškerý sortiment, který v Pragonordu můžete koupit, a že právě já vám ho mohu v Čechách nabídnout.

Do Norska jsem se dostal poprvé v roce 1986, když mě po úspěšné hokejové kariéře ve Spartě a československém národním týmu angažoval klub v Tronheimu. Společně s rodinou jsme tu strávili čtyři roky. Já hrál hokej, učil se norsky, díval se, jak to v Norsku funguje a jak Norové přemýšlí. Líbila se nám  nádherná nezkažená příroda, skromnost místních lidí a jejich touha dělat věci precizně, ale zárověň tak, aby si nezničili přírodní zdroje a krásy své země.

Za dobu strávenou v Norsku jako aktivní hráč jsem poznal řadu lidí, díky kterým jsem po návratu do Čech založil svou první firmu, společnost Pragonor. Protože se dařilo, rozšiřovali jsme postupně portfolio produktů, které jsme měli ve výhradním zastoupením. A mě vždycky bavilo navíc lidem z Čech ukazovat Norsko v jeho plné kráse. Ať už výletem na ryby, prohlídkou fjordů, návštěvou továren a elektráren nebo přemýšlením nad tím, jak propojit český a norský byznys. Po rozchodu se společníky jsem založil novou společnost - PragoNordPraha.cz. V té ale nadále pokračuji v tom, co umím nejlépe. Věnuji se především prodeji elektrického systému vytápění NOBØ, prodeji nerezových bojlerů OSO, krbových kamen a vložek Jotul, jejich servisu a právě propojování byznysů obou zemí. Máte-li nápad, ale nevíte, koho oslovit nebo jak začít, jsem pro vás ta pravá osoba.

Prozkoumejte náš norský sortiment